Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2T] Jakie wymiany serwisowe obowiązkowe

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2T] Jakie wymiany serwisowe obowiązkowe

    no wiem ale juz jest lepiej ale i tak jeszcze kilka rzeczy do zrobienia strojenie no i jakies godziwe Felgi do s3 bo te co teraz Jakos nie za bardzo mi sie widza kupiłem je bo były w dobrej kasie z nowymi oponami 2 mies
    podol111

  • #2
    [O2T] Jakie wymiany serwisowe obowiązkowe

    Witam

    Nie wiem czy był już ten temat - chciałbym się poradzić jak Skoda zaleca profilaktyczne
    konieczne wymiany typu filtr powietrza, filtr paliwa, płyn chłodnicy, hamulcowy itp itd.
    Czyli po jakim przebiegu i po jakim czasie od wyjazdu z fabryki.

    Moja Skoda 1,6MPi z LPG ma 3 lata i niecałe 35 000km przebiegu. Zbliża mi się teraz roczny
    przegląd i chciałbym już ewentualnie oprócz niego coś koniecznego wymienić żeby auto
    zdrowo żyło.

    Co mi byście teraz zalecili wymienić ? Fajnie by było żeby ktoś napisał zestawienie na dłuższy
    czas czyli np. do 200tys km przebiegu i 10 lat używania łącznie z paskiem rozrządu, tarczami
    hamulcowymi itp.
    Moja Octa:

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez mar979
      tarczami hamulcowymi itp.
      Nie przesadzaj, przecież na to akurat nie ma sztywnych norm... :roll:

      Komentarz


      • #4
        No z tarczami to akurat masz rację bo nie każdy tak samo używa hamulców i dlatego
        nie u każdego tak samo się one zużyją - podobnie jak z klockami.

        Mi chodzi o wszystko na co są te właśnie sztywne normy jak płyny, filtry czy pasek rozrządu
        Moja Octa:

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

        Komentarz


        • #5
          mar979, co do tarcz i klocków, przejechałem na mojej skodzie 142 tyś. km., od nowości i jeszcze spokojnie można jeździć.
          co do reszty, wymiana oleju w/g wskaźnika, płyn hamulcowy co 2 lata!, filtr powietrza i pyłkowy, ja osobiście wymieniałem 2-razy do roku. może to przesada ale...już taki jestem :P nienawidzę jak szyby parują bo filtr zapchany a i motor lepiej "oddycha". filtr paliwa szedł razem z wymianą oliwy, może też przesadnie ale lepiej nie ryzykować, nie wiadomo co się leje do baku.

          Komentarz


          • #6
            ksiazki serwisowe czytal jak nie to przeczytaj tam wszystko pisze chyba ze to za trudne

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rurka07
              ksiazki serwisowe czytal jak nie to przeczytaj tam wszystko pisze chyba ze to za trudne
              E tam... w książce serwisowej często głupoty piszą typu: filtr powietrza co 90tys, czy jakoś tak :lol:

              Komentarz


              • #8
                60 tyś.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X